Informacja o bezpłatnym webinarium pt. „Rynek biometanu w Unii Europejskiej – rozwiązania, które mogą być wykorzystane na rozwijającym się rynku polskim”

16.09.2024

Szanowni Państwo,

System KZR INiG serdecznie zaprasza na bezpłatne webinarium pt.

„Rynek biometanu w Unii Europejskiej – rozwiązania, które mogą być wykorzystane na rozwijającym się rynku polskim”

ZAKRES MERYTORYCZNY  WEBINARIUM:

*    założenia strategiczne Unii Europejskiej oraz niektórych – wiodących w sektorze biometanu – państw członkowskich

*    wsparcie finansowe, ułatwienia rynkowe oraz konstrukcja rynku biometanu w Unii Europejskiej oraz w wiodących państwach członkowskich

*    wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, wymagania formalne i inne wymagane przez kraje kryteria, które są gwarantami dopuszczenia biometanu do rynku, kontrybuowania w osiąganiu celów ograniczania gazów cieplarnianych oraz uzyskania wsparcia finansowego

*    znaczenie śladu węglowego biometanu dla jego wartości ekonomicznej
oraz rozwijającego się rynku handlem CO2 oraz biometanem spełniającym kryteria  zrównoważonego rozwoju

DATA i MIEJSCE WEBINARIUM:

27 września 2024 godzina 10.30 – online

PRELEGENCI:

Urszula Szałkowska – EcoEngineers, Dyrektor Zarządzający na Europę

Urszula Szałkowska jest dyrektorem zarządzającym na Europę amerykańskiej firmy EcoEngineers. Wspiera firmy z sektora energetycznego, także sektora biopaliw i niskoemisyjnych paliw w ich drodze do transformacji energetycznej.

Spędziwszy ponad 2 dekady w tematach odnawialnej energii, paliw, zmian klimatycznych, transportu, posiada głębokie zrozumienie regulacji prawnych i ich wpływu na rynki oraz przedsiębiorstwa, przede wszystkim w Unii Europejskiej, a także w Stanach Zjednoczonych i Afryce.

Przed EcoEngineers Urszula Szałkowska sprawowała kilka zarządzających globalnych funkcji w SGS, włączając w to role dyrektora ds. Informacji rynkowych, gdzie stworzyła globalny internetowy serwis informacyjny łączący rzeczywiste dane o jakości paliw  z analizą legislacji paliwowych w 190 krajach świata.

Wcześniej pracowała dla amerykańskiej firmy konsultingowej Hart Energy (teraz Stratas Advisors), łącząc role wiodącego managera biznesowego w Europie, Afryce oraz krajach CIS z analitykiem prawnym.

Karierę zawodową zaczęła w polskim Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie była współautorem pierwszej w Polsce ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ciekłych oraz ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Pełniła wiodącą rolę w tworzeniu w Polsce systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw i biopaliw.

Jest prawnikiem z wykształcenia, ukończyła prawo polskie oraz europejskie i niemieckie. Włada jeżykiem angielskim, niemieckim, francuskim i komunikatywnie także hiszpańskim.

LINK DO SZKOLENIA